День захисту дітей

1 червня колектив школи відзначив Міжнародний день захисту дітей. Цікава і насичена програма заходу не залишила дітей байдужими. Учні  активно брали участь у "Малюнку на асфальті "Моє щасливе дитинство",  "Веселих стартах", створенні "Дерева бажань ", різноманітних конкурсах.  А після конкурсів діти смакували кашею, звареною на багатті, пригощалися смаколиками.  Всі були дуже задоволені і вдячні дорослим, причетним до  організації свята.

Останній дзвоник

28 травня учні школи зібрались на традиційне свято Останнього дзвоника. В цей день наш шкільний дзвоник востаннє пролунав для Петрашенка Миколи, а інших школярів він сповістив про початок літніх канікул. На святі були присутні гості: сільський староста І.Л. Костоваров, батьки, рідні учнів, а також майбутні першокласники. Багато учнів отримали нагороди за участь в конкурсах і зайняті призові місця. Староста  вручив школярам подарунок - спортивний інвентар, придбаний за сприяння ТОВ "Наташа-Агро". Діти прийняли подарунок з вдячністю і були дуже раді новим м'ячам і ракеткам.

День вишиванки в школі

Традиційно  в третій четвер травня країна відзначає День вишиванки.  20 травня до цієї акції активно долучились і наші школярі. Учні вдягли свої найкращі вишиванки, створили виставку робіт "Моя вишиванка", лепбук "Світанкова моя вишиванка" , провели флешмоб "Жива вишиванка".

Відзначаємо День пам'яті та примирення і                           День Перемоги

Память про трагічні  та величні дні в історії народу не вмирає. Напередодні Дня пам'яті та примирення і  Дня Перемоги в навчальному закладі пройшла виставка дитячих малюнків, присячена цим датам, відбулась  урочиста лінійка.

Оголошення

З 6 травня відновлюється навчання в школі для учнів 5-9 класів 

Вітаємо з Воскресінням Христовим!

Наближаються святкові дні. Учні початкових класів вітають всіх з Великоднем. До їхніх привітань приєднується весь шкільний колектив.

Роботи по благоустрою

Колектив школи провів значну роботу по благоустрою території навчального закладу і села:

впорядкували шкільний сад і клумби

висадили 30 беріз, 5 лип, 25 туй, 14 декоративних кущів

прибрали територію біля пам'ятника полеглим солдатам

Лелеки прилетіли

Щороку на шкільному подвір'ї оселяється пара лелек. І в цьому році вони повернулись до свого гнізда, чим дуже порадували школярів.

Оголошення

З 29 березня учні 5-9 класів навчаються дистанційно згідно з діючим розкладом уроків. 

Шевченківські дні

З 9 по12 березня 2021 року в Старобиківському ЗЗСО І-ІІ ст. проходили Шевченківські дні. 9 березня було організовано виставку творів Т.Г.Шевченка. 10-11 березня було проведено виставку ілюстрацій до творів Великого Кобзаря. 12 березня було організовано конкурс виразного читання творів поета. 

Святкування 8 Березня

Участь в акції "Історія мого роду"

Учні початкових класів взяли участь в акції "Історія мого роду". Вони підготували розповіді про свої сім'ї, про улюблених дідусів, бабусь, про цікаві сімейні історії, які їм повідали старші члени родини.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Хай лине з уст твоїх чудова мова.

Навзаєм ти отримуй те ж.

Душа хай завжди прагне слова,

Поки говориш, ти  живеш.

 У понеділок 22 лютого учні 5-9 класів узяли участь в інтелектуально-мовознавчому турнірі  " Я пишаюсь українською мовою", який підготувала Майстро Валентина Олександрівна. Змагались команди "Мовознавці" і "Філологині". Цікавими і змістовними були конкурси "Мудре слово про мову", "Рідномовний відповідник", "Слововіднова", "Гра синонімів", "До джерел", "Одним словом", "Народ скаже. як зав'яже". Перемогу здобула команда "Філологині".

20 лютого - День Героїв Небесної сотні

Хто вмирає в боротьбі -в серцях живе повіки!

  Навіщо вони йшли на смерть? Чому свободу і незалежність Батьківщини цінували більше, ніж власне життя? Бо вони -ГероЇ, справжні сини України, які не відокремлювали свою особисту гідність від гідності за державу; поважали і любили не тільки те, що є в собі, але й все те, що є навколо, свою землю, свій багатостраждальний народ.

  Школярі згадали події 2013-2014 років в Україні, вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні.         ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

День святого Валентина

На день святого Валентина в шкільному залі панував піднесений настрій: радували око валентинки,  звучали прекрасні слова і чудесна музика, які оспівували світле та чисте почуття - любов: любов до коханих, любов до батьків, до Вітчизни, любов один до одного. Цікавими і веселими були конкурси, в яких брали участь пари : Глєбова Катя і Приз Владислав (переможці змагань), Приз Настя І Литвиненко Богдан, Кучура Аня і Вернигор Ярослав.

Спогад про Миколу Кучерявця

Щороку  шкільний колектив вшановує пам'ять воїнів-афганців, що не повернулися з війни. Один з них - наш односелець Микола Григорович Кучерявець. 12 лютого 2021 року йому мало б виповнитись 54 роки. Найстрашніше і найбезглуздіше у світі - це війна. Про це треба пам'ятати всім живим. А ще - шанувати пам'ять тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі. - у спогадах, снах, думках...

Нема любові понад ту,  

Що окропила кров'ю Крути.

і ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути.

Під таким гаслом  в  школі пройшли заходи до річниці бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Проте це - символ нескореного духу нашої нації. 29 січня  відбулась лінійка, на якій учні ознайомилися з історією бою, вшанували пам'ять полеглих патріотів. Пізніше школярі переглянули презентацію " Пам'яті Героїв Крут". Звучали вірші у виконанні учнів школи, лунала пісня П.Дворського про захисників України.  Їхня сміливість і жертовністьстала прикладом для майбутніх поколінь захисників України.

Уроки Голокосту

27 січня в закладі було проведено виховний захід "Трагедія Бабиного яру" до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. Час може зарубцювати рани. Та він безсилий загасити нашу пам'ять. Історія Бабиного яру в часи ІІ світової війни страшна і повчальна. Уроки Голокосту - мужність, пам'ять, співчуття. 

Розширене засідання колегії відділу освіти та нарада керівників закладів освіти

 30 грудня 2020 року  на базі нашого навчального закладу відбулося розширене засідання колегії відділу освіти та робоча нарада керівників закладів освіти.

 

 

Незабаром - Новий рік!

Наближається до фінішу 2020-ий рік. Попереду в школярів зимові канікули, колядки, засівки, щедрівки. А нещодавно в нашому навчальному закладі відбулось Новорічне свято. Хоча й  не було на ньому гостей через складну епідеміологічну обстановку, але пройшло воно весело і цікаво. Всі діти одержали новорічні подарунки, за що вони щиро вдячні   керівникам ТОВ "НАТАША-АГРО" та депутату обласної ради С.Чубовському.

Затверджено на засіданні

 педагогічної ради № 3

від 24 грудня 2020 року

 

Графік проходження курсів підвищення кваліфікації вчителів на 2021 рік

з/п

Прізвище, імя та по батькові учителя

Дата проходження курсів

Назва курсів

1

Демиденко Оксана Володимирівна

15.03 – 19.03

Учителі географії, біології, хімії

2

Майстро Валентина Олександрівна

11.01 – 16.01

Учителі української мови і літератури (І, вища категорії)

3

Майстро Валентина Олександрівна

08.02 – 12.02

Культура мовлення педагога

4

Литвиненко Неля Миколаївна

12.04 – 16.04

Образотворче мистецтво та інтегрованого курсу «Мистецтво»

5

Тіга Ірина Євгенівна

15.03 – 19.03

Директори ЗЗСО, які викладають предмети  суспільно-гуманітарного циклу

6

Шаповал Валентина Іванівна

20.09 – 24.09

Учителі математики, фізики, астрономії

7

Журибеда Наталія Петрівна

15.02 – 19.02

Учителі початкових класів (І, вища категорії)

 

 

Директор Старобиківського ЗЗСО І-ІІ ступенів                                                            І.Т ІГА

Готуємось до свят

Все ближче  зимові свята. З нетерпінням чекають діти Святого Миколая. Напередодні до школи було привезено красуню ялинку. Велика подяка за неї адміністрації Новобасанської сільської ради. Вдячні школярі і керівництву фермерського господарства "Вікторія" за смаколики до дня Миколая.

Нещодавно школярі взяли участь у конкурсі  малюнків"Професія моєї мрії"

Допоможемо птахам

Холодно і голодно пернатим узимку. Учні школи долучились до акції "Допоможемо птахам". Вони розвісили годівнички. Постійно слідкують за тим, щоб в них завжди був корм . 

4 грудня по класах пройшли заходи до Дня Збройних Сил України 

1 грудня  у Всесвітній день боротьби зі СНІДом в школі  було організовано виставку учнівських малюнків "За здоровий спосіб життя !", проведено виховний захід "Убережи себе від ВІЛ"

27 листопада вшановуємо пам'ять жертв голодоморів

Голодомор – масовий штучно організований голод, влаштований комуністичним режимом шляхом насильного вилучення продовольчих запасів в селян, яке поєднувалось із широкими репресіями проти різних верств населення. Голодом було вбито мільйони людських життів. Страшні обставини злочину унеможливлюють встановлення точної кількості смертей невинних людей та вичерпного поіменного списку жертв. За підрахунками, проведеними Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України, в Україні внаслідок Голодомору 1932 – 1933 років загинуло 3 млн. 941 тис. осіб. Непрямі втрати (дефіцит народжень) внаслідок Голодомору в Україні в 1932–1934 роках досягають 1 млн. 122 тис. осіб.
Опір геноциду
Комуністичний режим розглядав українську культурну еліту та економічно незалежне і національно свідоме селянство як реальну загрозу свого існування. Тому від самих початків становлення радянської влади спрямовував проти них спеціальну репресивну політику.
Перехід наприкінці 1920-их років до форсованої індустралізації та суцільної колективізації викликав невдоволення населення в різних регіонах СРСР. Найбільш активний спротив проявився в Україні, що мала досвід власної державності у 1917–1921 рр. Центром опору більшовицькій політиці стало українське село.
У 1930 році в Україні відбулось понад 4 тис. масових протестних виступів у яких взяли участь за оцінками дослідників біля 1,2 млн. осіб. Виступи були стихійними та розрізненими, їх порівняно швидко придушували добре озброєні і підготовлені війська, але масштаб опору змусив призупинити колективізацію.
Хлібозаготівельна кампанія 1931 року та голод, який охопив Україну весною 1932 року, загострив антикомуністичні настрої в українському суспільстві. За перші 7 місяців 1932 року органи ҐПУ (главное политическое управление) зафіксували в УССР понад 900 масових протестних виступів, що становило понад 56 % усіх антивладних виступів в СССР за цей час. У першій половині 1932 р. з колгоспів в Україні вийшли 41 200 селянських господарств. Незважаючи на тиск партійних і державних органів, біля 500 сільських рад в Україні відмовлялись приймати нереальні плани хлібозаготівель.
І в 1932, і в 1933 роках у різних регіонах України режим змушений був придушувати масові виступи – «волинки» – які ставали відчайдушними спробами доведених до межі голоду українських селян не стільки відстояти свої права, як просто вижити. Голодуючі селяни опиралися вивезенню хліба в рахунок заготівель, нападали на зерносховища, комори спиртзаводів чи винокурень, де зберігалось, часто просто під відкритим небом, відібране у селян зерно. Водночас, серед колгоспного селянства у 1932 році набув поширення такий метод протесту як невихід на роботу. В обстежених ҐПУ 150 колгоспах, де відбувалися виходи з колективів, не виходило на роботу від 30 до 70 % колгоспників.

 

З посиленням хлібозаготівельного свавілля та викликаного ним голоду, почастішали терористичні акти, вчинені селянами. За оцінками дослідників, у 1932 р. в українському селі було здійснено понад 1000 актів збройного спротиву режиму.

20 листопада - День Гідності та Свободи України. Вшануймо пам'ять Героїв, що віддали життя за незалежність України

9 листопада здобувачі освіти відзначили День української писемності та мови. У 5-9 класах були проведені конкурсні диктанти. Звучали вірші про  нашу солов'їну мову.

Вивчайте мову українську  - 

Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну,

Прекрасну, милу і чудову,

Як материнську пісню колискову.

А. Каніщенко

 

19 жовтня в школі було проведено бесіди, присвячені Європейському дню боротьби з торгівлею людьми.

14 жовтня - День Захисника України. Напередодні в класах було проведено виховні заходи на тему "Козацькому роду нема переводу"

2 жовтня учні привітали своїх педагогів з Днем учителя

Уклін Вам, любі вчителі,

За Вашу працю невсипущу,

Уклін до матінки -землі

За хліб духовності насущний! 

Учні школи одержали нагороди за участь в інтерактивних конкурсах "Кенгуру", "Геліантус", "Соняшник" (2019-2020 навчальний рік)

1 вересня розпочався новий навчальний рік. З врахуванням складної епідеміологічної ситуації День Знань у нашому закладі пройшов без урочистостей.  На першому уроці учні були проінструктовані про дотримання обмежень задля запобігання поширенню COVID-19.